Dovolená v Kostarice

Pokud byste si název Kostarika přeložili do češtiny, pak byste získali bohaté pobřeží. Pláže, které se ale nachází u Pacifiku, jsou pouze hrstka krás, které zde můžete vidět. Jestli je něco, co rozhodně musíte při návštěvě Kostariky navštívit, pak jsou to vysoká pohoří, sopky nebo tropické deštné pralesy, o které rozhodně není nouze. Národní parky tvoří až čtvrtinu celého území. Nechybí ani bohatá fauna nebo flóra. Narazit můžete hned na několik druhů zajímavých živočichů.
Turisti na Kostariku míří právě kvůli její překrásné přírodě. Není se také čemu divit.
západ slunce na Kostarice
Podle samotných Kostaričanů, leží místo, které stojí za to vidět, mimo pevninu. Je tím kokosový ostrov. Jeho příroda byla inspirací pro román Jurský park.
Kromě mlžného lesa je zde spousta endemitů a také až bohatý podmořský život. O korálové útesy také není nouze. Jestliže milujete potápění, pak se máte na co těšit.
Zajímavým místem je také Arenal. Jedná se o chráněné území se sopkou Chato.
Čeští turisté ale nejčastěji míří za termálními prameny nebo vodopády zvané La Fortuna.
Milujete překrásné výhledy? Pak byste se měli vypravit na horu Cerro Chirripó, která vám může nabídnout ten nejlepší výhled na celý kontinent. Pokud bude příznivé počasí, můžete se rozhlédnout i z vulkánu Irazú.
Za turistickou atrakci je považována lanová dráha, která se nachází v korunách stromů. Přírodu je navíc možné obdivovat i při raftingu.
Vstup do národních parků bývá zpoplatněn, jelikož si Kostarika svých krás velmi cení. Bohužel cena není úplně nejlevnější, pokud ji srovnáme s letenkou. Pohybuje se okolo patnácti dolarů za vstup.
sopka kostariky
Na Kostariku se nedostanete přímým spojem z našeho hlavního města Prahy. Jediná možnost jsou dva přestupy a to v městě San José. Cenově by vás to vyšlo okolo dvacetipěti tisíc korun.
Mnohem lepší by bylo využít zájezdy, které jsou namířeny přímo do Kostariky. Nejnižší cena začíná na třiceti pěti tisících korunách.